REVOLUT

REVOLUT

Revolut to marka, która przebojem wdarła się na polski rynek. Jego główne hasło, czyli płacenie bez prowizji różnymi walutami na świecie zostało bardzo szybko rozszerzone o inne oferty stricte bankowe.

A obecnie Revolut to kompleksowe rozwiązanie, które jest bardzo ciekawą alternatywą dla tradycyjnej bankowości, jaką znamy z naszych lokalnych placówek.

Miliony osób na całym świecie używające Revoluta, są najlepszym przykładem na jego popularność i korzyści, jakie daje.

Po kilku latach od jego stworzenia rozwój staje się coraz szybszy i jest on już realnym zagrożeniem dla wielu tradycyjnych banków.

Czym zatem jest Revolut? Czy jego oferta rzeczywiście jest lepsza od typowych banków? Jak działa w praktyce?

Czym jest Revolut?

Revolut to marka z sektora Fintech, która została założona w 2015 roku i pierwotnie oferowała usługi finansowo bankowe.

Natomiast pod koniec 2018 roku udało jej się uzyskać Europejską Licencję Bankową, która nadała mu miano banku.

Revolut jest zarejestrowany w Wielkiej Brytanii i posiada swoją siedzibę w Londynie. Aktualnie zatrudnia ponad 600 osób, co świadczy o jego rosnącej marce i popularności.

Revolut pełni zatem funkcję banku, ale jego oferta jest dużo szersza i bogatsza od zwykłej bankowości, jaką znamy z typowych polskich banków.

Dzięki tej ofercie z pewnością można powiedzieć, że jest to bankowość nowej generacji lub bankowość 2.0.

Marka od 2015 roku rozwija się bardzo intensywnie i dynamicznie, o czym świadczyć może np. przydzielenie Europejskiej Licencji Bankowej po 3 latach.

Wiele portfeli elektronicznych nawet nie planuje takiego kroku, gdy Revolut otworzył w Polsce już jako drugi naziemny i fizyczne biuro.

Posiada też infrastrukturę czy obsługę na poziomie bankowego supportu online.

Revolut dostępny jest w formie aplikacji na urządzenia mobilne, a z jej obsługą poradzą sobie wszyscy użytkownicy.

Używanie bankowości w telefonie jest bardzo wygodne i proste w obsłudze. Interfejs jest przyjazny, a sam Revolut obsługuje wiele najpopularniejszych języków.

Revolut-a możemy używać zarówno na urządzeniach z androidem, jak i IOS. Marka ta obecnie dostępna jest na całym świecie i nie jest to pusty slogan.

Dzięki karcie możemy wypłacać pieniądze w wielu krajach — nawet tych egzotycznych lub zamówić wysyłkę karty do takich krajów.

Jak działa Revolut?

Działanie Revoluta jest bardzo proste i dostępne dla wszystkich zainteresowanych.

Aby rozpocząć korzystanie z usługi, pierwszym krokiem jest założenie darmowego konta i pobranie aplikacji. Po instalacji musimy podać swój numer telefonu i utworzyć hasło.

Wtedy nasze konto zostanie utworzone i będziemy mieć aktywny dostęp do Revoluta. Jako niezweryfikowani użytkownicy możemy rocznie wpłacić i obracać sumą 1000 zł. Aby uzyskać pełny dostęp do konta i usunąć limity należy się zweryfikować.

Cała weryfikacja polega na zrobieniu zdjęcia dowodu osobistego lub prawa jazdy oraz selfie. Po wysłaniu tych zdjęć pracownik ocenia czy dane są zgodne z tymi, które podaliśmy oraz, czy rzeczywiście jesteśmy tą osobą, która się weryfikuje.

Cały proces zajmuje ok. 5 minut. Po weryfikacji mamy do dyspozycji pełno funkcjonalne konto.

Revolut otwiera nam wtedy rachunek bieżący w Wielkiej Brytanii oraz lokalny w Polsce, na który możemy wysłać pieniądze przelewem, aby doładować saldo. Przelewy księgowane są przeważnie jeszcze tego samego dnia, a na Revolucie pojawia się przelana kwota.

Usługa umożliwia również przewalutowanie bez prowizji po kursie globalnym, a nie bankowym. Co oznacza, że nie ma on spreadu, a waluta kosztuje konkretną sumę. Revolut umożliwia zatem przechowywanie wielu walut na swoim koncie.

Revolut umożliwia płacenie za granicą lokalną walutą bez prowizji, oferuję ubezpieczenie podróżne, a w najbliższej przyszłości planuje stworzyć pożyczki dla klientów, które można będzie uruchamiać jednym kliknięciem.

Dzięki revolutowi możemy również wysyłać przelewy na cały świat tak jak z normalnego konta bankowego. Plusem niespotykanym w bankach jest możliwość szybkiego kupna kryptowalut.

Karta płatnicza do konta — a nawet 3!

Revolut umożliwia wydanie do rachunku karty płatniczej lub jeśli wykupimy abonament premium 29,99 zł/mc – nawet 3 kart. Dzięki nim możemy wypłacać pieniądze z bankomatu, płacić nimi w restauracjach czy za zakupy walutą lokalną.

Zamówienie odbywa się bardzo prosto w aplikacji, a wysyłka jest bardzo szybka. W ciągu kilku dni otrzymujemy kartę i możemy z niej korzystać. To, co jest dużym plusem to możliwość blokowania i odblokowywania karty w aplikacji czy system bezpieczeństwa.

Jeśli go aktywujemy karta, działać będzie tylko wtedy gdy w jej pobliżu będzie znajdował się nasz smartfon. To idealne zabezpieczenie przed kradzieżą karty.

Opłaty, koszty i funkcjonalność, czyli wszystko, co powinieneś wiedzieć o Revolut

Jednym z największych plusów Revoluta jest darmowość. Revolut jest w pełni darmowy. Podstawowe elementy użytkowe takie jak atrakcyjne przewalutowanie, karta płatnicza, doładowania czy przelewy są zupełnie darmowe i umożliwiają komfortowe użytkowanie na całym świecie.

Revolut umożliwia wykupienie opcji premium za 29,99 zł/mc, która oferuje bardzo ciekawe i często praktyczne dodatki.

M.in. ubezpieczenie zagubionego bagażu czy darmowe wejście do poczekalni VIP na lotniskach, karty płatnicze o różnych wzorach, bezpłatnie ubezpieczenie zdrowotne za granicą czy jednorazowe karty wirtualne do płatności internetowych.

Czy warto z niego korzystać z Revoluta?

Zdecydowanie tak! Revolut posiada już Europejską Licencję Bankową, dzięki czemu depozyty do kwoty 100 000 euro są gwarantowane. Revolut jest również firmą, która stara się na każdym polu zaoferować lepsze warunki niż w tradycyjnych banków. 

I jak na razie w wielu przypadkach rzeczywiście przebija standardowe banki. Marka jest coraz bardziej rozpoznawalna na świecie, a wszystkie jej funkcjonalności jak np. płacenie kartą czy doładowywanie konta przelewem działają sprawnie i szybko.

Jeśli wahamy się, warto założyć darmowe konto i sprawdzić jak Revolut działa praktyce. W opinii wielu specjalistów oraz samych użytkowników jest to rzetelna marka, która cieszy się zaufaniem i w najbliższych latach może stać się lepsza od wielu tradycyjnych banków.