PROMOCJE W BANKACH

Czy wiesz, jak rozsądnie korzystać z promocji bankowych i realnie na nich zarobić? Wiele osób nie ma wystarczającej wiedzy, jak rozsądnie i z zyskiem korzystać z promocji bankowych.

Ich uwagę przyciąga jedynie reklama, a nie warunki na które de facto przyjdzie im przystać. Dlatego warto dowiedzieć się na ten temat trochę więcej. Jak zatem nie dać wprowadzić się w błąd?

Przede wszystkim skorzystać z mądrych porad i kierować się odpowiedzialnym podejściem przy podejmowaniu jakichkolwiek kroków.

Pamiętaj o tym, iż na niektórych promocjach bankowych, można wręcz stracić!

Wyobraźmy sobie, iż pewnego dnia ktoś taki jak Ty, ewentualnie Twój znajomy, zdecyduje się zarabiać na bankowych ofertach z typową premią.

W końcu bądź co bądź myślimy, iż skoro są to wręcz „bezpłatne i darmowe” produkty, to generowanie na ich podstawie zysku, nie będzie niczym trudnym.

Zaczynamy zatem korzystać ze wszystkich dostępnych dla nas promocji. Często znajdujemy je w sieci pod hasłem „darmowe”.

A to prowadzi do tego, iż po pewnym czasie, posiadamy mnóstwo produktów finansowych, z których niekoniecznie korzystamy.

Jednak w tym momencie pojawia się zwątpienie. Gdyż zamiast pieniędzy uzyskanych z bonusów czy premii, posiadamy jedynie karty i umowy.

Dodatkowo okazało się, iż większość „bezpłatnych kont” generuje przy niespełnieniu określonych zasad zbędne koszta, wtedy pojawia się pytanie, co zrobiliśmy źle?

Mianowicie nie czytaliśmy wszystkich umów, ślepo ufaliśmy bankom oraz co najważniejsze czeka nas kolejne wyzwanie, zamknięcie większości z nich gdyż okazują się zbyteczne.

Promocje w bankach – jak rozsądnie z nich korzystać?

Jak zatem rozsądnie korzystać z promocji bankowych?

W odpowiedzialny do tego sposób, teraz wyobraźmy sobie osobę, która wybiera nie wszystkie dostępne rozwiązania, lecz najbardziej optymalną pod względem ewentualnej promocji.

Oznacza to mianowicie tyle, iż poświęcił swój czas aby w pełni przeanalizować wszystkie zasady i warunki które de facto musi spełnić, tym samym poznał możliwości uzyskania z tego tytułu jasno określonych korzyści.

Wybrał najbardziej trafne rozwiązanie a więc postawienie na 3 aktualne promocje, które po pewnym czasie i przy spełnieniu jasno określonych wymogów, pozwoliły mu na uzyskanie nawet 300 zł.

Dodatkowo okazało się, iż przy uwzględnieniu niskich kosztów oraz możliwości szybkiego zrezygnowania z nich, to alternatywa jaka rzeczywiście pozwoliła mu skorzystać z promocji typowo bankowych.

Wszystkie promocje w bankach, funkcjonują na podobnych zasadach

Pamiętajmy, iż niemal wszystkie promocje w bankach bazują na podobnym schemacie działania. Co za tym idzie, niejednokrotnie określa się go wręcz „cyklem życia produktu bankowego”.

Oznacza to mianowicie tyle, iż jest to wręcz działanie marketingowe, jednak warto na nie spojrzeć z perspektywy potencjalnego klienta (a więc tego jak on powinien postępować).

Bazuje on w oparciu o poszczególne etapy korzystania z „Cyklu życia promocji bankowej”, do których zaliczamy:

  • Przeanalizowanie danej oferty
  • Podjęcie decyzji o ewentualnym skorzystania z danego produktu bankowego, który znajduje się w promocji
  • Spełnienie wszystkich zasad oraz warunków samej promocji
  • Otrzymanie obiecanej premii
  • Rezygnacja lub dalsze korzystanie z danego produktu bankowego.

Z jakiego powodu warto pamiętać o tych zasadach? Bowiem tylko w ten sposób podejdziemy rozważnie, odpowiedzialnie i w adekwatny sposób do promocji produktów bankowych.

A tym samym możliwości uzyskania tego, na czym nam najzwyczajniej w świecie zależy.

Takie schematyczne działanie ma jak najbardziej uzasadniony sens.

Promocje w bankach – poznaj zasady rozważnego korzystania z nich

Pewnie, iż dobrym rozwiązaniem jest jednocześnie poznanie kilku cennych porad przydatnych przy korzystaniu z promocji typowo bankowych.

Przede wszystkim po to aby uniknąć niepotrzebnych oraz zbędnych błędów, jakie niejednokrotnie mają miejsce.

Przeanalizujmy, czy jesteśmy w stanie spełnić wszystkie ewentualne formalne warunki uczestnictwa w promocji bankowej

Każdy organizator promocji bankowej stawia jasno określone wymagania, które nijako musimy spełnić by skorzystać na takiej opcji.

Niejednokrotnie jednak nie zapoznajemy się z nimi podpisując niemal w ciemno adekwatną umowę.

Jest to najczęściej spotykany błąd, który prowadzi do tego, iż po pewnym czasie zamiast jakichkolwiek profitów okazuje się, iż ponosimy pewne konsekwencje a my zastanawiamy się co zrobiliśmy źle.

W niektórych promocjach bankowych, mogą brać udział wyłącznie nowi klienci, którzy dodatkowo przeniosą powiedzmy swoją wypłatę na wskazany rachunek bankowy.

Jeżeli tego nie zrobimy, nie liczmy na możliwość skorzystania z promocji, jaka została nam obiecana.

Dlatego zawsze w pierwszej kolejności pamiętajmy o tak ważnej kwestii, jak warunki formalne. Są one absolutną podstawą i należy je spełnić, by promocja bankowa stała się faktem.

Korzystajmy z tych promocji jakie jesteśmy w stanie zrozumieć.

Niestety, niekiedy sam język zapisu umowy danej promocji może być przez nas źle interpretowany. Niech nie stanowi to żadnego zaskoczenia, jest to często specjalna zagrywka.

Oczywiście możemy skontaktować się z pracownikiem banku. Co jednak w sytuacji, gdy nie potrafi wytłumaczyć krok po kroku co musimy zrobić, aby z takiej promocji bankowej skorzystać?

Przede wszystkim odpuśćmy taki „temat”. Z czasem zapewne spotkamy się z opiniami osób, które pomimo faktu niezrozumienia warunków zapisów umowy, zdecydowały się na jej zawarcie.

Czekać je teraz będzie długa droga nie tylko samej reklamacji, ale rezygnacji z produktów jaki już może przynosić straty.

Zawsze stawiajmy na te promocje bankowe, które są jasne oraz przejrzyste pod względem warunków.

Nie wybierajmy produktu, który jest nam zupełnie niepotrzebny

Pewnie, że każdy może zrezygnować z konkretnego produktu bankowego. Jednak niekiedy wiąże się to z potrzebą poświęcenia cennego czasu i pieniędzy.

A tym bardziej nerwową sytuacją, której najzwyczajniej w świecie lepiej uniknąć.

Banki chcą niemal za wszelką cenę zatrzymać klienta. Dlatego pod przykrywką kolejnego „super” rachunku, mogą zachęcić Ciebie do jego założenia.

Ty możesz ulec „ładnemu opakowaniu” nowego produktu.

Jednak zastanów się na spokojnie. Czy rzeczywiście – kosztem kilkudziesięciu złotych – posiadanie następnego rachunku w innym banku, ostatecznie się kalkuluję.

Dodatkowo – czy nie zachodzi potrzeba poniesienia kosztów w trakcie obsługi takiego produktu przez bank.

Nawet w kontekście powyższego konta bankowego i konieczności płacenia za przelewy (które w dotychczasowym banku były zupełnie za darmo).

Nie rezygnujmy od razu z danego produktu bankowego. W niejednym przypadku może on nam przypaść do gustu, jednak tutaj zachodzi potrzeba przeanalizowania go pod wieloma względami.

Część banków, aby utrzymać swoich potencjalnych klientów, oferuje dla nich cykliczne promocje.

To na pewno coś, co warto uwzględnić – zwłaszcza, jeżeli dotychczasowy bank, nie doceniał nas w żaden sposób.

Zwróć szczególną uwagę na koszta związane z daną promocją

Większość wysokich premii w aspekcie promocyjnych produktów bankowych dotyczy tych, których korzystanie wymaga poniesienie pewnych kosztów.

A co najważniejsze – zaakceptowanie ich w przypadku podpisania ewentualnej umowy.

Dlatego kolejny raz wspomina się o tym, aby przeanalizować dany produkt bankowy pod względem jego ewentualnych plusów.

Co oferuje, a przede wszystkim, jakie wydatki wiążą się z korzystaniem z niego.

Może się bowiem okazać, iż wspomniana premia za „darmowe konto”, pociągnie za sobą wydatki związane z jego obsługą.

Tutaj chodzi między innymi o wypłaty z bankomatów, czy darmowe przelewy.

Ewentualnie inne, podstawowe usługi, związane z eksploatacją samego konta bankowego (czy innego „promocyjnego produktu”).

Jesteś pewien, iż warto poświęcać swój czas i energię na daną promocję bankową?

W przypadku promocji produktów bankowych, zawsze na pierwszym miejscu stawiamy (co oczywiste) – względy typowo ekonomiczne.

Powinniśmy jednak pamiętać także o innych – nie mniej ważnych – aspektach. Przede wszystkim nasza energia i poświęcony czas.

Wielogodzinne otwieranie kont, czy też potrzeba przeanalizowania dokładnie samej umowy – to zmarnowany czas. A korzyści z tego tytułu, mogą nie być warte świeczki.

Jaką politykę – w aspekcie danej promocji, stosują poszczególne banki?

Banki stosują różne polityki w zakresie swoistych promocji, oznacza to mianowicie tyle iż niejednokrotnie pojawia się zagadnienie karencji czy też czasu jej swoistego trwania.

Dowiedzmy się również, czy niektóre produkty oraz promocje możemy łączyć a co za tym idzie korzystać na każde z nich.

Promocje w bankach – nie ma idealnej promocji dla każdego konsumenta

Nie ma czegoś takiego jak idealna promocja produktu bankowego, która przypadnie do gustu każdemu konsumentowi, czy spełni jego swoiste wymagania.

Dlatego zawsze, to właśnie po naszej stronie stoi przeanalizowanie jej na wielu płaszczyznach.

Przeanalizowanie tego, co umożliwia i oferuje, i co jednocześnie jest nam w stanie ostatecznie dać.

Zanim zatem podejmiemy jakąkolwiek decyzję, zastanówmy się czy rzeczywiście mamy realną szansę na bonus.

Czy może jest to raczej nasze czcze życzenie i spełnienie warunków promocji, okaże się dla nas nieosiągalne.

Pamiętajmy, że to my zawieramy umowę i to w naszej kwestii leży nie tylko spełnienie wszystkich warunków, ale również poznanie zasad które w takiej sytuacji należy zawsze uwzględnić.

Nie obawiajmy się jednak – promocje w bankach, to przede wszystkim szansa na dodatkowy zarobek.

Takie okazje zostały stworzone przede wszystkim dla świadomych klientów, którzy za swoją aktywność, są przez instytucję nagradzani.

4.7/5 - 3 głosów